ورود به دنیای مداربسته

ورود به دنیای مداربسته

ورود به دنیای مداربسته

اگر قصد ورود به دنیای مداربسته را دارید حتما این مقاله را بخوانید! در دنیای امروزی امنیت از ضرورت های غیر قابل چشم پوشی است. از قفلی که روی درب منزل و محل کارتان میگذارید تا رمز قفل روی گوشی همراهتان. از این نمونه های ایجاد امنیت در دنیای دیجیتال به مواردی از قبیلرمز صندوق پستی الکترونیکی، رمز کارت بانکی، رمز ورود به رایانه شخصی و … میتوان اشاره کرد. در حوضه امنیت فیزیکی هم میتوان همان قفل درب ورودی، قفل فرمان یا پدال اتومبیل، قفل های برقی و… را نام برد. از مهمترین موارد ایجاد امنیت در زندگی امروزه سیستم نظارت تصویری است. شغلی جدید، با پرستیژ و جذاب!

اما برای شما که از بیرون به دنیای دوربین مداربسته نگاه میکنید، ورود به آن شاید دشوار به نظر برسد. در این مقاله به شما شناختی می دهیم که پس از مطالعه آن، دیدی وسیعتر و حس بهتری نسبت به این شغل خواهید داشت. با ما همراه باشید…

ورود به دنیای مداربسته

کاربرد نظارت تصویری

سیستم دوربین مداربسته از موارد ضروری در ایجاد امنیت اماکن است. این سیستم به استفاده کننده امکان مشاهده تصاویر را در لحظه و بر روی نمایشگر، بازبینی تصاویر و همچنین مشاهده تصاویر از راه دور و در محلی غیراز محل نصب دوربین را می دهد.
راه اندازی آن تو سط افراد نا آشنا قابل انجام نیست و همین موضوع برای شما یک فرصت شغلی جدید ایجاد میکند، که در صورت کسب مهارت و دانش کافی میتوانید این کار را شروع کنید.

ورود به دنیای مداربسته

دانش و مهارت لازم برای ورود به دنیای مداربسته

اگر علاقه مند ورود به دنیای دوربین مداربسته و کسب درآمد از آن باشید حتی با مطالعه یک کتاب مناسب و در تکمیل آن یک دوره کارآموزی کوتاه مدت میتوانید در حدی دانش و مهارت به دست آورید که با خیالی آسوده از پروژه های کوچک مثل منازل و مغازه ها کار را هرچه سریع تر شروع کنید!
زمینه “مهارتی” برای ورود به این کار ضروری نیست، اما آن دسته از دوستانی که به قولی دست به آچار و البته در این مورد بهتر است که بگوییم دست به ابزار هستند راحت تر این کار را یاد می گیرند.
از طرفی دیگر کسانی که زمینه تحصیلی در رشته هایی مثل برق، کامپیوتر، الکترونیک، آی تی و مشابه آن را دارند زمینه ی “دانش” بیشتری دارند و ورود به این کار برای آن ها هم ساده تر است.

ورود به دنیای مداربسته

مجوز فعالیت

از آنجایی که در کشور ما ضرورتی برای ارائه مدرک مربوط به دانش یا مهارت در هنگام شروع کار وجود ندارد، این مورد امتیازی برای کسانی است که تمایل به حضور در کلاس های آکادمیک یا فنی و حرفه ای ندارند، و یا زمانی برای صرف این نوع آموزش ها ندارند.

در هر صورت برای انجام یک پروژه دوربین مداربسته این دانش و مهارت شما هست که به چالش کشیده می شود، حال چه بخواهید برای کارفرمای شخصی آن را اثبات کنید و چه برای شرکتی که در این زمینه فعالیت میکند.

ابزار مورد نیاز

ابزارهای مورد نیاز برای ورود به این شغل نسبت به بسیاری از مشاغل دیگر سبک تر و ارزانتر است، به عنوان مثال برای مشاغلی که با چوب سروکار دارند مثل نجاری، مبل و کابینت ابزارهایی مثل کمپرسور باد و اره های برقی مختلف مورد نیاز اسیت که هزینه های بالایی دارند.

اما شما برای ورود به این شغل یک کیف ابزار معمولی و یک دریل برقی نیاز دارید. کیف ابزاری مثل عزیزانی که در زمینه برق ساختمان وسیم کشی فعالیت دارند. و چند ابزار سبک دیگر.

ورود به دنیای مداربسته

درآمد و بازار کار

کسب درآمد برای نصابان و کارشناسان سیستم های نظارت تصویری به دو شکل صورت می گیرد: پروژه ای – استخدامی.
در حالت استخدامی شما برای شرکت یا سازمانی کار میکنید و درآمدی ثابت دارید. این حالت برای عزیزانی که ریسک کمتری دارند و همچنین در مرحله شروع
این کار هستند مناسب است. پس از حدود یک سال کار استخدامی می توانید با کسب تجارب بیشتر و ایجاد دایره ای وسیع از آشنایان به صورت شخصی این کار
را انجام دهید. و یا درصورت تمایل دفتر کار و مغازه ای برای خود دست و پا کنید.

اما در حالت پروژه ای باید پروژه را خودتان بازاریابی و جذب کنید. یا بازهم در مراحل اولیه کار با چند شرکت که در این زمینه فعالیت دارند مذاکره کنید و از آن ها کار بگیرید. بدیهی است که درصدی از کل درآمد بابت سود و هزینه های شرکت کسر می شود. ولی اگر جذب کار توسط خودتان انجام شود هم سود اجرای کار نسیبتان میشود و هم سود کالا.

ورود به دنیای مداربسته

جمع بندی

برای انجام هر کاری اول توکل به خدا و دوم اتکا به تلاش خودتان دو مؤلفه ضروری است. اگر این دو را جدی بگیرید و به مرحله عمل برسانید. مطمئن باشید که هدایت ایستگاه های فضایی را هم خواهید آموخت !!!

“تو پای به راه درنه و هیچ مپرس؛ خود راه بگویدت که چون باید رفت”

 نویسنده: یونس محبی

 منبع: اطلاعات نویسنده

دیدگاه های این مطلب بسته شده اند.